Showroom nábytku Kaplan

Autonomní showroom Kaplan nábytek

Společnost Kaplan, výrobce nábytku z Orlických hor, potřeboval vytvořit autonomní showroom s nábytkem v Praze, tak aby ho klient mohl navštívit doslova 24 hodin denně.

 

Řešení

Od registrace návštěvníka na webových stránkách KAPLAN 1934 se již o vše stará LOXONE. Skrz SMS bránu klient získává svůj unikátní přístupový kód. Po zadání kódu na NFC klávesnici jej systém přivítá a odemkne dřevě. Po vstupu do unikátního Showroomu se automaticky aktivuje scéna, při které se od stropu spouští na lanech zavěšené jídelní stoly. Stoly jsou v okamžiku správně osvětlené a spouští se prezentační video. Ačkoliv může být venku kolem nuly, LOXONE zajistí vytopení celého prostoru na požadovanou teplotu. Klient je následně obsloužen přes tablet přímo ze sídla společnosti v Orlických horách. LOXONE se stará nejen o scény, ale také o bezpečnost návštěvníků. Do vystavených rozkládacích stolů jsou integrované Air magnetické kontakty, díky nimž se například stoly nezačnou zvedat, když jsou rozložené.

Poté, co je klient obsloužen, odchází. Pokynem integrovaného odchodového tlačítka dostává systém informaci, že zákazník odchází, osvětlení se přepíná do jiné scény, topení přechází do úsporného režimu, systém zamyká dveře a přes Intercom se s návštěvníkem loučí. V ten moment je showroom zastřežen a čeká na dalšího klienta.

 

"V KAPLAN 1934 vyrábíme ty nejlepší stoly a židle z masivního dřeva. Dali jsme si jasné zadání, vytvořit první samoobslužný Showroom s nábytkem. K designu jsme přizvali designéra Václava Mlynáře. Následně jsme museli vyřešit zajištění bezpečnosti, přístupový systém, ovládání motorů zvedání stolů, topení či osvětlení. Nechtěli jsme jít cestou řady samostatných aplikací a zařízení. Po průzkumu možností nám vzešla jako dodavatel řešení firma INLIVING.CZ a jimi dodávaný systém. LOXONE nám zajištuje unikátní scény od chvíle registrace klienta na našem webu, automatické generace přístupového kódu pro NFC až po scénu, kde se zapínají videa na prezentační TV.

I když jediným místem, kde v Showroomu návštěvník vidí LOXONE, je NFC klávesnice a interkom, je to jeho srdce, bez kterého by tento projekt vůbec nemohl vzniknout a takto bezchybně fungovat."

Ing. Lukáš Kaplan, PhD.

 

 

 

Technologie: 

  • Loxone řízení showroomu 
  • Osvětlení
  • Vytápění
  • Ovládání multimédií TV SAMSUNG
  • Přístupový systém
  • NFC klávesnice - ovládání na základě vygenerovaného přístupového kódu
  • Zabezpečení objektu, visuální i zvuková signalizace
  • atd...

 Velikost prostor: 85 m2 obytné plochy

 Galerie obrázků: 

 

 

Zpět do obchodu