Život v inteligentním domě

Pohodl%C3%AD%20domova%20a%20komfort%20Loxone 

Co když?

Nejste doma a zvoní kurýr se zásilkou?

Navážete spojení prostřednictvím videovrátníku a pustíte kurýra do garáže.
Vše monitorujete na kameře. Garážová vrata se za několik okamžiků sama zavřou. A zásilka je doma.

Odcházíte z vašeho domu?

Zmáčkněte odchodové tlačítko a inteligentní dům se o vše postará za vás. Aktivuje úsporný režim, který vypne světla, hudbu, oběhové čerpadlo, krb, ubere výkon rekuperace nebo odpojí okruhy zásuvek na kuchyňské lince a kolem domu. Nakonec aktivuje alarm a po průjezdu za vámi zavře již otevřenou pojezdovou bránu.

Se vracíte domů z práce?

Ještě v autě přiložíte mobilní telefon ke stínítku, aby o vás dům věděl. Doma vás čeká otevřená po- jezdová brána, garážová vrata, světla jsou rozsvícena a hraje oblíbená muzika. Pro otevření vstup- ních dveří zadáte bezpečnostní kód a dům se probudí. Ví, že jste doma. Posadíte se u stolu a dům vám v nenápadném podkresu oznámí předpověď počasí na zbytek dne.

Jste v práci a potřebujete pustit do domu zahradníka nebo uklízečku?

Předáte jim osobní bezpečnostní kód, kterým se dostanou do částí domu, které určíte, např. za pojezdovou bránu, do garáže pro nářadí nebo do suterénu domu. O jejich příchodu a odchodu budete informováni notifikací v mobilu, vše zaznamenává kamera.

Otevřete francouzské okno na zahradu?

Dům sám vytáhne příslušnou žaluzií. Jakmile za sebou okno zavřete žaluzie se za vámi zatáhne.

Se venku setmí?

V místnosti kde se nacházíte dům automaticky rozsvítí a pro vaše soukromý zatáhne žaluzie.
 

Úspora energií Loxone 

Představte si, že?

Zapomenete zavřít okno.

Inteligentní dům vás na to upozorní, případně sám přepne topení nebo chlazení do úsporného režimu.

Vytápíte zdarma za pomoci sluneční energie.

Automatický režim stínění využije sluneční energie k vytápění místnosti.

Bráníte přetopení místnosti.

Automatický režim stínění zajistí efektivní zastínění místnosti. Autopilot řídí polohu naklopení lamel v závislosti na poloze slunce tak, aby nedošlo k průniku slunečních paprsků při zachování maximální světlosti v místnosti.

Využíváte zisky FVE na maximum.

Díky integraci měniče FVE do systému inteligentní domácnosti získáte kromě kontroly maximální využítí přebytkové energie, kterou lze využít k dobití elektromobilu, ohřátí teplé užitkové vody nebo vody v bazénu.

Se ihned dozvíte o nadměrné spotřebě vody, plynu nebo elektrické energie.

Inteligentní dům má integrované měřiče spotřeby vody, tepla, plynu nebo elektrické energie. Šetrné upozornění na nadměrnou spotřebu některé z energií přispívá k jejímu snížení.

K vychlazení ložnice dojde zdarma.

Inteligentní dům snižuje teplotu v ložnici automatickým větráním, za pomoci bypassu rekuperace nebo otevřením elektrické výklopky okna.
 

Bezpe%C4%8Dnost%20a%20monitoring%20Loxone 

Co kdyby?

Vaše dítě zapomnělo zavřít vstupní dveře?

Váš dům vás na to po 30 minutách upozorní. Záplavové čidlo v technické místnosti detekovalo přítomnost vody? Váš dům automaticky uzavře hlavní přívod vody a vy o tom dostanete notifikaci.

Došlo k výpadku elektrické energie?

Hlavní technologie řízení a ovládání jsou zálohovány, dům vám pošle notifikaci a vy víte kolik zbývá času, abyste se mohli do domu vrátit. Po obnovení se vše vrátí do původního stavu. Možná si toho ani nevšimnete.

Byl vyhlášen poplach neoprávněně vniknutí do domu?

Váš dům vytáhne žaluzie, rozsvítí světla a pustí sirénu ve všech zónách. Jinak reaguje v době vaší přítomnosti v domě. Podíváte se na kamery, abyste se přesvědčili zda hrozí nějaké nebezpečí. Dům může volat osobám dle nastavené sekvence. Když nezareagujete Vy, může pomoci soused nebo profesionální bezpečnostní služba. Vy můžete vzdáleně monitorovat veškerý pohyb v domě.

Foukal tak silný vítr, že by hrozilo poškození venkovních žaluzií?

Váš dům aktivuje režim bezpečnostního vytažení žaluzií. Jakmile se povětrnostní podmínky venku uklidní, žaluzie se vrátí do původní polohy.

Jste opouštěli dům a zapomněli zavřít okno nebo dveře?

Při odchodu vás na to dům upozorní, vy tak nemusíte před odchodem kontrolovat všechny místnosti.

Jste se chystali ke spánku?

Cestou do ložnice zmáčknete tlačítko s režimem „Spaní“ a dům se pře- pne do nočního režimu. Na cestu vám posvítí velmi jemné podkresové světlo. Dům aktivuje noční alarm, který hlídá spodní patro proti nezvaným návštěvníkům.
 

  

Inspirace%20Loxone%20rezidence

 

 

Zpět do obchodu