Integrační šablona pro automatické zavírání vrat s elektrickým pohonem

Popis

Automatické zavírání bran s elektrickým pohonem (pojezdové brány, garážová vrata ...) patří mezi nejpraktičtější funkce chytrého bydlení. Zjednodušeně řečeno, vrata nebo brána (dále jen jako brána) se zavřou automaticky po uplynutí nastaveného času. Zajistíte tím, že brána nezůstane nikdy otevřena. Tato funkce není součástí standardních bloků v Configu a je třeba ji vyřešit programově. Možná, jste se o to již snažili a zjistili, že to není tak snadné jak by se mohlo na první dojem zdát. Připravili jsme pro Vás hotové řešení tzv. GATES CLOSER, napsaný v bloku "Programové sekvence". Využít lze nejen na elektricky poháněná garážová vrata, pojezdové brány, ale též například pro automatické zavření vytažené žaluzie nebo rolety. 

 

Co přesně to umí

Po uplynutí nastavené času vygeneruje impuls pro zavření brány. Pokud se brána nezavře ani na třetí pokus, na výstupu se objeví impuls pro zaslání Oznámení. Blok ukazuje zbývající čas do zavření brány. Lze zobrazit u hlavního ovládacího bloku Textový výstup bloku TQ lze připojit na váš audioserver, který pak oznámí opakovaný neúspěšný pokus o zavření. Blok lze Deaktivovat, například z důvodu Zafixování brány. Dokud je tato funkce aktivní, brána zůstane otevřena. Pakliže přijde nový impuls pro otevření (např. k pojezdové bráně se blíží další uživatel) blok se restartuje a začne od začátku. Při využití auto zavírání garážových vrat lze čas zavření resetovat pohybem. Dokud je v garáži pohyb, garážová vrata zůstanou otevřená. 

 

gate_closer_app4


Implementace do vlastního projektu

Nasazení do vlastního projektu je snadné. V šabloně od nás dostanete naprogramovaný blok programových sekvencí, do něhož připojíte jen několik značek a na výstupu připojíte vstup pro zavření brány. Celý blok vypadá takto:

gate_closer_v3

 

Vstupy bloku

AI1: Čas do zavření brány (analogová hodnotu ve vteřinách) [povinný parametr]
AI2: Čas zavírání brány - closing duration (analogová hodnotu ve vteřinách)  [povinný parametr]
AI3: Magnet indikující zavření brány (digitální hodnota 1=zavřeno, 0=otevřeno) [povinný parametr]
AI4: Pohyb nebo povel pro znovu otevření (IMPULS) [volitelný parametr]
AI5: Deaktivace auto zavření [volitelný parametr]


Výstupy bloku

AQ1: Impuls pro zavření brány
AQ2: Počet pokusů o zavření
AQ3: Impuls po neúspěšném pokusu bránu zavřít 
AQ4: Impuls po úspěšném pokusu bránu zavřít 
AQ7: Zbývající čas do zavření brány (vteřiny)
AQ8: Čas od otevření brány (vteřiny)

Uvnitř bloku je program v němž lze snadno změnit text Oznámení o neúspěšném zavření. 

  

Potřebný hardware

1. Brána s elektrickým pohonem připojená do Loxone (impuls pro zavření). Vhodný je např. Hormann air pro stejnojmenné pohony vrat. Využít lze ale s jakýmkoliv jiným druhem zaintegrovaného elektrického pohonu.
2. Magnet integrovaný do Loxone, jež zobrazuje že je brána otevřena 


Integrační šablona

Integrační šablonu je možno zakoupit v našem e-shopu.

 

 

Zpět do obchodu